Postaw na zieleń

W pokoju dziecięcym warto postawić na delikatne i przyjazne barwy, jakie zapewnią nam uzyskanie właśnie takich efektów, na jakich nam najbardziej zależy. Warto zauważyć, że dziecko w takiej przestrzeni spędza sporo czasu, więc koniecznie musi być ona przyjazna i w pełni komfortowa. Lekkie kolory idealnie nadają się do takiego dziecięcego pokoju, a zieleń jest uniwersalna. Można ją zastosować zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Można zatem spokojnie postawić na ten kolor i cieszyć się atrakcyjnym wnętrzem.

Green-Kids-Room-with-Glass-Walls-in-Bedroom-Modern-Themed-Kids-Room-Designs (1)

Oczywiście aranżacja w tym przypadku nie polega na tym, byśmy wszystko, co zielone wrzucili do dziecięcego pokoju. Zieleń ma być jedynie dodatkowym akcentem. Bazą będzie kolor biały. Najlepiej zdecydować się na trzy białe ściany, natomiast jedną można pomalować na zielono. Nie musi to być jednolita przestrzeń. Równie dobrze możemy zdecydować się na pasy, skosy czy inne wzory, jakie w pokoju dziecięcym będą rzeczywiście odpowiednim rozwiązaniem. Oprócz tego warto pomyśleć o delikatnych zielonych dodatkach.

Na podłodze można położyć zielony dywan, który będzie korespondował z kolorem ściany i jednocześnie zapewnimy swoim dzieciom odpowiednie warunki do zabawy na podłodze, by nie siedziały na samych zimnych deskach. Oprócz tego kolor zielony może się znaleźć także w postaci narzuty na tapczanie czy łóżku dziecka, poszewki na poduszkach, a także innych drobnych dodatkach, jakie na pewno będą się doskonale prezentować w takiej przestrzeni.

Zieleń i pokój dziecięcy to świetne połączenie, na jakie warto się zdecydować. Dzisiaj mamy dostępnych wiele rozmaitych odcieni, ale najlepiej postawić na delikatne odmiany, świeże i żywe, by pokój był jednocześnie energetyczny, a wtedy na pewno uzyskamy doskonały efekt w takim momencie. Tak urządzony pokój dziecięcy spełni oczekiwania nie tylko rodziców, ale przede wszystkim maluchów, więc warto się tutaj nieco bardziej postarać, a na pewno uzyskamy doskonałe efekty pod każdym względem.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*