Czy kable to elektrośmieci?

Czy kable to elektrośmieci?

Od pewnego czasu w w naszym kraju naprawdę duży duży nacisk kładzie się na segregację śmieci. Edukuje się Polaków, że śmieci muszą być odpowiednio utylizowane. Tyczy się to również tak zwanych elektrośmieci. Jest to naprawdę szeroka grupa odpadów. Kwestie dotyczące elektrośmieci uregulowane są w Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym . Niejedna osoba zapyta w tym miejscu czy kable również zaliczają się do elektrośmieci.

Jasno trzeba powiedzieć, że kable to również elektrośmieci. Oznacza to, że nie należy wyrzucać ich do kontenera przeznaczonego na zwykłe odpady. Zawierają one bowiem materiały które mogą w sposób negatywny wpływać na środowisko naturalne. Pojawia się w związku z tym pytanie co zrobić z niepotrzebnymi kablami. Rozwiązanie jest naprawdę bardzo proste. Najprościej jest odwieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów , który obowiązek ma prowadzić każda gmina.

Oddając kable do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, można być pewnym, że zostaną one zutylizowane w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie będą stanowiły zagrożenia dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Minusy oraz dobre strony oświetlenia led
Next post Jak działa system nawadniania ogrodu?