Jak wykorzystać metal w aranżacji wnętrz?

Jak wykorzystać metal w aranżacji wnętrz?

Podczas urządzania salonu niekiedy trudno jest zdecydować się na odpowiednie meble. Szczególnie że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale też materiały. Nieustannie bardzo wysoką popularnością cieszą się meble metalowe. Chociaż kojarzone są one zwykle z nowoczesnymi wystrojami, to sprawdzają się w większości pomieszczeń, a co więcej są bardzo funkcjonalne. Dlaczego warto wybrać meble z metalu?

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony producenta metalowych mebli, firmy – Stalovnia.

Metalowe meble – najważniejsze zalety?

Metalowe meble niosą mnóstwo korzyści, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Meble z metalu są niezwykle wytrzymałe. Materiał rzadko ulega zniszczeniu, dzięki temu kupno metalowych mebli to inwestycja na lata.
  • Meble z metalu można łatwo czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz nietrudno zachować go w czystości. Nie są konieczne również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnacja.
  • Metal sprawdza się w rozmaitych wnętrzach. Metalowe meble można łączyć z wieloma tworzywami i są uniwersalne.
  • Materiał wcale nie musi występować w jednym kolorze. Za pomocą malowania proszkowego powierzchniom nadawane są rozmaite kolory – najczęściej jest to czarny, szary lub biały, a także różne kolory.

metalowe osłony lamp

Wystrój wnętrz – do jakich stylów stosowany jest metal?

Meble z metalu sprawdzają się w każdym wystroju – podstawą jest kreatywność projektanta. W większości przypadków jednak stosowane są w prostych i uporządkowanych stylach.

  • Nowoczesne wnętrze wyróżnia się prostotą oraz brakiem wyszukanych dekoracji. Nieskomplikowane metalowe powierzchnie doskonale więc sprawdzą się w takim wnętrzu. Dużym atutem będzie również praktyczność mebli.
  • Styl minimalistyczny charakteryzuje się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Trzeba zrezygnować z wszelkich ozdób, a każdy przedmiot czy mebel powinien mieć swoją funkcję. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny przypomina nieco swoim klimatem fabryki. Meble industrialne powinny być oryginalne oraz niepowtarzalne. Doskonale sprawdzą się więc metalowe meble.

Z jakimi tworzywami współgra metal?

Metalowe meble zwykle charakteryzują się prostym wyglądem. Metal będzie się estetycznie prezentował w towarzystwie surowego drewna – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak dąb czy akacja. Meble z metalu często posiadają też elementy ze szkła – dodaje to konstrukcji lekkości i prostoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Artykuły niezbędne w pracy florysty
Next post Jakie są rodzaje zespołów weselnych?