Fakty i mity o klimatyzacji

Fakty i mity o klimatyzacji

Gdy wraz z nadejściem gorących dni praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto rozpatrzyć instalację klimatyzacji. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze narosło naokoło tego tematu wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś rozprawimy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje zaczerpnięte od firmy Clim-Rem – klimatyzacja.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Jeśli obawiamy się , że nasz budżet domowy ucierpi, warto zwrócić uwagę na klasyfikację zużycia energii. Najlepsze klimatyzatory osiągają klasę A+++. Najnowsze klimatyzatory z inwerterem dostępne w Żyrardowie wykorzystują o 30% mniej energii niż typowe urządzenia. Na rynku dostępne są też klimatyzatory z funkcją płynnego dostosowywania trybu pracy, w wyniku czego nie będziemy się zamartwiać wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja poprawnie używana nie ma złego wpływu na nasze stan zdrowia. Dodatkowo dostępne modele oferują metodę filtrowania powietrza, za co w szczególności nam podziękują dzieci. Aby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o corocznym serwisowaniu naszego sprzętu. Warto to zlecić to dobrej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się świetnie, temperatura w budynku nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na zewnątrz.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Paręnaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były wyjątkowo hałaśliwe, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Producenci znacznie udoskonalili swoje systemy. Pojawiły się jednostki typu split, które w wyniku konstrukcji wentylatora potrafią pracować ciszej niż szept. Informację o głośności pracy możemy ponadto wyczytać z etykiety energetycznej na urządzeniu lub zasięgnąć języka u eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Profesjonalne sprzątanie wymaga profesjonalnego sprzętu
Next post Czy instalacja gazowa do diesla to opłacalna inwestycja?