Jak działa rekuperacja? Zalety rekuperacji

Jak działa rekuperacja? Zalety rekuperacji

Rekuperacja staje się coraz częściej spotykana w rejonie Gdyni i całego Trójmiasta. Do skoku zapotrzebowania przyczynia się postęp technologii budowlanych. Gdy nowe budynki stają się coraz lepiej ocieplane, powszechnie używane są szczelne okna, rotacja powietrza we wnętrzu jest problemem. Przeczytaj, jakie są plusy rekuperacji i sprawdź, jaka jest zasada jej działania.

System działania rekuperacji

Najbardziej intuicyjną rzeczą, którą robi większość osób, jest otwarcie okien. Wiąże się to jednakże ze sporą utratą ciepła w pomieszczeniach wietrzonych w ten sposób. Dochodzi do tego hałas oraz zanieczyszczenia z zewnątrz kłopotliwe dla alergików, zwłaszcza jeśli chodzi o duże miasto takie jak Gdańsk czy też Gdynia. Rekuperacja to technologia wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom świeże chłodne powietrze, które zostaje zasysane do pomieszczenia zostaje ogrzane dzięki energii odzyskanej z powietrza, które zostało wyciągnięte z pomieszczenia. Proces ten przebiega prawie nie słyszalnie oraz przy znikomym użyciu prądu.

Jakie zalety ma rekuperacja?

dużą zaletą rekuperacji jest sprawa oszczędności. Rekuperacja umożliwia na oszczędność na koszcie za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się ciepło podczas wentylacji pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu filtrów masz możliwość cieszyć się czystym powietrzem bez nieprzyjemnych zapachów czy dźwięków z zewnątrz. Jest to również wysoce bezpieczne dla środowiska rozwiązanie. Bez rekuperacji domy ekologiczne lub pasywne nie mogą właściwie działać. Największą zaletą rekuperacji jest jednakże jej dobroczynny wpływ na samopoczucie, dzięki świeżemu powietrzu o optymalnej temperaturze i wilgotności poczujesz się świetnie, Twój sen stanie się lepszy, poprawi się Twoja koncentracja, ciało i drogi oddechowe będą prawidłowo nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Montaż rekuperacji

Aby rekuperacja funkcjonowała bez zarzutu, nieodzowny jest dobry projekt techniczny i fachowy montaż. Opłaca się skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej usługi na terenie Trójmiasta. Dzięki temu masz możliwość cieszyć się czystym powietrzem przez wiele lat.

Źródło: Ecosynergia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pompy ciepła – kiedy są najlepszym rozwiązaniem?
Next post Ogrzewanie domu – podstawowe pojęcia. Czym jest pellet i ekogroszek?