Jakie są zalety dwujęzycznych przedszkoli?

Jakie są zalety dwujęzycznych przedszkoli?

Nie da się ukryć, że obecnie znajomość języków obcych jest niezbędne. Należy przez to uczyć dzieci języka obcego od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku szansę na poznanie drugiego języka wcześnie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem aby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka angielskiego przez najmłodszych.

Przedszkole dwujęzyczne – dlaczego warto?

Niektórzy pojawiają mit że małe dzieci nie potrafią przyswoić wystarczającej ilości wiadomości, tak aby nauka była sensowna. Jest to kłamstwo, z tego względu nauka języka obcego maluchów ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka dobrą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka u dzieci we wczesnym wieku jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, bo pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to także szansa aby nawiązać nowe przyjaźnie.

Dwujęzyczne przedszkole – jak to wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne jest to zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe, dążące do swobodnego posługiwania się przez uczniów w mowie i w piśmie zarówno językiem ojczystym a także obcym na dokładnie tym samym poziomie. Taka metoda sprawia, że możliwe jest zgłębienie wiedzy i umiejętności językowych w rozszerzonym stopniu.

Etapy nauki języka obcego

Pamiętaj że nie zawsze idzie prosto. Każde dziecko jest inne i w swoim tempe przyswaja język obcy. Niemniej jednak zwykle po jakimś okresie dziecko nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że na początku nie warto zaczynać z nauką gramatyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dwujęzyczność – co warto wiedzieć?
Next post W jakim celu zgłosić się do doradcy podatkowego?