Nauka języka obcego – kiedy warto ją rozpocząć?

Nauka języka obcego – kiedy warto ją rozpocząć?

Bezsprzecznie w tych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Należy przez to uczyć maluchy drugiego języka od maleńkości. Przedszkole anglojęzyczne w Krakowie da dziecku możliwość poznania języka angielskie bardzo szybko. Kraków, Warszawa, Gdańsk to jedynie jedne z miejsc gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem żeby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka obcego przez najmłodszych.

W jaki sposób dziecko uczy się języka?

Maluchy przyswajają języki zarówno w sposób symultaniczny jak i w sposób następczy. Pierwszy sposób dotyczy dzieci dwujęzycznych, z kolei sposób następczy dotyczy do pozostałych dzieci.

Kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie nauki języka obcego?

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym będzie lepiej. Niektórzy eksperci mówią że już 3-miesięczne niemowlęta mogą rozpocząć naukę języka obcego. Powodem tego jest fakt, że do dwunastego miesiąca niemowlę słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego języka obcego. Po tym czasie maluch koncentruje się tylko i wyłącznie na głoskach, które są używane wokół niego. By zapobiec zaniknięciu tej wrażliwości należy dać maluchowi okazję do jej słuchania.

Poznaj powody przez które warto uczyć dziecko języków obcych

Niektórzy nadal wierzą w mit że małe dzieci nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości informacji, tak aby naukę można było uznać za sensowną. Jest to nieprawda, z tego względu nauka języka obcego najmłodszych niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka dobrą zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, ponieważ pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to duży atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to szansa aby nawiązać nowe przyjaźnie.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego przez dziecko?

Pamiętaj że nie zawsze idzie prosto. Każde dziecko jest inne i w w swoim własnym tempie uczy się języka obcego. Aczkolwiek z reguły po jakimś czasie dziecko nabiera pewności siebie i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów oraz zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że w początkowym okresie nie warto zaczynać z nauką gramatyki.

Jak wiele języków można uczyć dziecko jednocześnie?

Chcesz, aby Twoje dziecko było poliglotą? Twój maluch wykazuje duże zainteresowanie językami obcymi? W takiej sytuacji warto rozważyć przyswajanie kolejnego języka przez dziecko. Jaka jest jednak maksymalna ilość języków obcych które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki obce na tym etapie to maksymalna ilość, ze względu, że nauka kolejnych może być problematyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak działają systemy nawadniania kropelkowego?
Next post Dwujęzyczność – co warto wiedzieć?