Parkiet czy panele? Wady i plusy tych rozwiązań w Twoim domu

Parkiet czy panele? Wady i plusy tych rozwiązań w Twoim domu

Szeroki wybór

Niezwykle istotną kwestią w trakcie urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do konkretnych pomieszczeń. Typów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają tradycyjne rozwiązania, na pewno skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zawsze jest się wtedy przed dylematem: zdecydować się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i plusów obu opcji, trzeba położyć wielki nacisk na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to podstawa odpowiedniej pielęgnacji drewna, znajdującego się pod naszymi nogami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie droższym, ale przy tym bardzo trwałym. Cena paneli może być nieco bardziej kusząca, ale w tym wypadku musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz tego, że panele są dużo mniej wytrzymałe, przez co mogą wystarczyć na kilka lat mniej. Warto zatem podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup oraz wymagań w kwestii prezencji oraz trwałości. Trzeba także pamiętać, że parkiet jest bardziej kapryśny względem podłoża, na którym ma się znaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trendy w urządzaniu łazienek
Next post W jakim wypadku należy założyć instalację przeciwwilgociową?