Ściany oporowe i mury oporowe – czy zezwolenie jest konieczne?

Ściany oporowe i mury oporowe – czy zezwolenie jest konieczne?

Nie można zaprzeczyć, że nowoczesne budownictwo oferuje wiele nowatorskich rozwiązań. Mury oporowe oraz ściany oporowe Gdańsk są jednak rozwiązaniem, które ma się znakomicie od dziesiątek lat i nic nie zapowiada się na to, aby ów status tego rozwiązania w najbliższej przyszłości uległ zmianie. Tłumaczymy, dlaczego mury oporowe i ściany oporowe Gdańsk to niezwykle opłacalne rozwiązanie, kto zajmuje się ich stawianiem i czy wymagają one zezwolenia na budowę.

Jak wygląda sytuacja z zezwoleniem na mury oporowe?

To, czy zezwolenie jest potrzebne zależy tutaj od typu i gabarytów muru. Jeśli budujesz stosunkowo mały mur oporowy (Gdynia) mający za zadanie jedynie ładnie wyglądać, żeby ogród wyglądał uroczo, zezwolenie w żadnym wypadku nie jest potrzebne. Znacznie inaczej sytuacja wygląda, gdy stawia się bardziej obfite konstrukcje. W tym momencie zezwolenie jest wymagane, gdyż ściany oporowe (Trójmiasto) w dużym stopniu wpływają na ukształtowanie terenu, a ich odpowiednie wykonanie jest kluczowe, ponieważ odpowiadają w dużej mierze za nasze bezpieczeństwo. Nasze oraz pobliskich elementów krajobrazu, należy dodać.

Kto odpowiada za mury oporowe?

Mury oporowe (Trójmiasto->https://www.polgravel.pl/mury-sciany-oporowe-typu-l/) to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach. W naszym ogrodzie możemy postawić ich ozdobną wersję, ale te mury oporowe, które widujemy na co dzień, blokują ogromne połacie gruntu przed osuwaniem się. Z tego powodu rozwiązanie to regularnie pojawia się u stóp wzniesień terenu lub niewielkich wzgórz. Ściany oporowe Gdańsk to niezwykle tanie rozwiązanie, które jest przy tym niezwykle skuteczne. Nie warto jednak brać się za budowę samodzielnie – należy zlecić to specjalistom takim jak firma PolGravel. Wtedy gwarancja solidnego wykonania powierzonych zadań jest pewna, a sama ściana oporowa może stanąć w bardzo krótkim czasie. Będzie cechować się solidnością i bezpieczeństwem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Fotowoltaika i co jeszcze? Przegląd ekologicznych rozwiązań dla domów.
Next post Dlaczego konserwacja i modernizacja maszyn przemysłowych są kluczowe? Co jeszcze wchodzi w ofertę firm, które zajmują się remontem maszyn?