Trendy wśród schodów nowoczesnych

Trendy wśród schodów nowoczesnych

Schody to główne rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy przestrzeniami. Istotna jest ich funkcjonalność i stabilność, lecz nie mniej istotny jest kształt i forma. Dziś nakreślimy ci bieżące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody świetnie wyglądały w twoim pomieszczeniu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najczęściej spotykanych rodzajach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego mieszkania.

Schody w stylu minimalistycznym

Podczas gdy w twoich wnętrzach panuje styl minimalistyczny, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których budowa jest wyjątkowo uproszczona. Idealnie sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni masz zupełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać również z niemałej oferty płytek. Najmodniejszym rozwiązaniem jest wybranie dobranego kolorystycznie do surowca wykończenia stopni do okolicznej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, same schody nie będą dominowały swoim rozmiarem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Obszar pod schodami można zorganizować na wiele sposobów. Istotne będzie to w szczególności w najmniejszych pomieszczeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. Aby ta powierzchnia dobrze nam służyła, dobrze jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod schodami. Ważne jest również zespolenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty przymocowanej wprost do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Rzecz jasna schody poza swoją najważniejszą funkcją są istotnym elementem każdego domu. Przez wzgląd na swoją wielkość, a także połączenie dwóch przestrzeni, silnie skupiają na siebie uwagę. Schody są zatem kluczowym fragmentem każdego wnętrza i dlatego należy dłużej zastanowić się nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą materiału. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego wnętrza warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kuchnie na wymiar czy ze sklepu?
Next post Dbanie o czystość pomieszczeń w firmach – jak wynająć najlepszego wykonawcę tego zadania